SADZENIE DRZEWEK JARZĘBU BREKINII PRZEZ ''ŻYRAFY''
W naszym przedszkolu 5 listopada odbyło się wyjątkowe wydarzenie – sadzenie sadzonek jarzębu brekinii, rzadkiego i cennego gatunku drzewa. Dzięki uprzejmości pana Tomasza Ziemaka – leśnika z Nadleśnictwa Dąbrowa, dzieci mogły uczestniczyć w sadzeniu i dowiedzieć się, jak dbać o młode drzewka oraz dlaczego lasy są tak ważne.
Sadzonki zostały posadzone przy użyciu kosztura, a ich celem jest, aby w przyszłości zacieniły plac zabaw, tworząc przyjemne i naturalne miejsce do odpoczynku i zabawy.
Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem pomagały w pracy, ucząc się przy tym szacunku do natury i troski o środowisko.
Serdecznie dziękujemy tacie Hani - panu Tomaszowi i Nadleśnictwu Dąbrowa za wspólnie spędzony czas i cenną lekcję przyrody!